WhatsApp Image 2017-03-09 at 20.03.01

08:30 – נפגשים במשרד ומעמיסים את הסוייר לבאגאג' של הפריוס

09:15 – כוס קפה רגע לפני שנכנסים ללקוח

09:30 – מחנים את הרכב בחצר המפעל

09:45 – סוייר מורכב ומתחבר לחשמל

11:15 – סוייר מסיים סדרה של 20 חלקים ראשונים – זה נראה ככה

 

 

11:45 – אחרי עוד קצת שיפורים, סוייר מסיים סדרה של 50 חלקים

13:15 – מצגת לעובדי הקו, כ 15 איש, העובד הצעיר ביותר בן מעל ל 50, שליש אחרי גיל פרישה וממשיכים לעבוד. הבעלים מסביר לצוות שהטכנולוגיה תקל על כולם לעמוד בדרישות השוק ותאפשר להציע את המוצרים במחירים תחרותיים יותר לשוק.

13:45 – ארוחת צהריים

14:30 – הסוייר בבאגאג' ואנחנו בדרך חזרה למשרד

 

עד כאן למרפרפים, ומכאן עוד קצת העמקה:

במפעלי המתכת בישראל מייצרים בסדרות קצרות (מכונות פועלות על צורת עיבוד מסויימת בין מספר שעות למספר ימים לכל מוצר או חלק מוצר), האוטומציה רלבנטית למכונות או פעולות מסויימות אבל במכונות כיפוף וניקוב למשל היא מאוד יקרה ומאוד מוגבלת. מכונות אלו גם מסוכנות להפעלה, ובחלק מהמקומות אנחנו פוגשים מפעילים עם אצבע או שתיים קצרות מדי… בישראל אין עובדים לתעשייה, צוותי העובדים מזדקנים וצעירים כמעט ואינם מצטרפים לצוות, בעלי המפעלים מחפשים פתרונות לשיפור הפריון, והפתרון מגיע בהרבה מקרים בצורה של אוטומציה שמורידה מהעומס הפיזי על הצוות שגם ככה מתקשה לעמוד בסך המשימות ובעומס הפיזי שלהן. 

הסוייר הוא פיתרון קלאסי לסוג עמדות שכזה, הוא יודע לקחת חלקים לטעון אותם למכונה, להפעיל את המכונה, לפרוק את החלק ולסדר אותו לקראת פעולת העיבוד הבאה (שבמקרים רבים הוא יעשה במכונה אחרת אחרי שיגמור את המנה עליה הוא כרגע עובד). ללמד את הסוייר מוצר חדש למכונה שהוא כבר מכיר לוקח דקות בודדות. ללמד את הסוייר מכונה חדשה… קראתם למעלה, לנו לקח הבוקר בערך שעה וחצי כשהגענו וידענו מה אנחנו רוצים לעשות.

כמו שבתיה עוזיאל המיתולוגית היתה אומרת "במקרה הכינותי מראש", אז גם אנחנו מתכוננים לפני יישום פיילוט על רצפת ייצור. ההתכוננות כוללת ביקור ברצפת הייצור, איתור עמדות עבודה בהן ניתן ליישם את הסוייר, הבנת תהליך העבודה בעמדות, לקיחת חלקים לדוגמה על מנת להגיע עם גריפר (כף יד) מתאים. במשרד אנחנו בונים הדמיה של תהליך, תוך ההדמיה אנחנו מלמדים את מערכת הראייה של הסוייר לזהות את החלקים, בודקים איך נכון להרים אותם (אצבעות ואקום, אצבעות מקביליות, שיטות אחרות או משולבות), ומנסים להתגבש עם כיוון לפיתרון, אפשר לראות כאן את הנסיונות של אלירן להגדרת גריפר, מקבע פלסטיק פשוט שהדפסנו במדפסת תלת מימד, וצילום מסך מתוך הלימוד של הסוייר לזהות את החלק.

WhatsApp Image 2017-03-09 at 19.25.33 (3) WhatsApp Image 2017-03-09 at 19.25.33 (2) WhatsApp Image 2017-03-09 at 19.25.33 (1) WhatsApp Image 2017-03-09 at 19.25.33

כמו שאתם יכולים ראות בסרטים מהמפעל, בסוף כשהגענו היינו צריכים לשנות את תצורת הגריפר קצת. בגלל שהתאורה היתה שונה, לימדנו את הסוייר מחדש לזהות את החלק במפעל, ובסוף לא השתמשנו במקבע שהכנו מראש כי הסוייר זיהה את החלקים והרים אותם ללא כל קושי. עדיין, העבודה מראש במשרד עזרה לנו להבין את האתגרים וכשהגענו למפעל פתרנו את רובם די בקלות.

אחרי יום הדגמה כזה, צוות המנהלים של החברה מתכנס, חושב מספר שבועות, ובדרך כלל מתקדם, עקב בצד אגודל, לצירוף סוייר לצוות העובדים שלו.

 

ואם קראתם עד פה, אז כנראה שזה רלבנטי ומעניין אתכם, אז אם אתם מעוניינים ליישם סוייר בסביבת הייצור שלכם, דברו איתנו, ונשמח לבחון אתכם את ההתאמה וההזדמנויות אליהן אולי יוכל להתאים, gal@icobots.com.

אם אתם מכירים מישהו שלדעתכם פוסט זה יכול לסייע לו להתקדם ולשפר את הפריון, אנא שתפו.

אנחנו מעלים באופן שוטף חומרים בפייסבוק שלנו , ואתם כמובן מוזמנים לטייל גם באתרשלנו.