Sawyer – עוזר מפעיל, ביצועיסט, חכם ואינטואיטיבי להפעלה

ה- Sawyer הוא קובוט (רובוט שיתופי) המיועד לביצוע מגוון משימות על רצפות הייצור.

ה- Sawyer משתלב ברצפות ייצור לצד צוות העובדים ומאפשר שיפור ניכר בתוצאות העסקיות ובפריון העבודה. רמת הדיוק הגבוהה לצד נוחות השימוש והבטיחות מסייעות למפעלי תעשיה רבים לייעל תהליכי עבודה ולהפנות עובדים למשימות מתוחכמות ומורכבות יותר. ממדיו הצנועים של ה- Sawyer לצד פלטפורמת התוכנה המתקדמת מעניקה לו יכולת התאמה למגוון רחב של יישומים דוגמת פריקה והעמסה, אריזה, בדיקת מעגלים חשמליים, תחזוקה ועוד.

משתלב בעמדות עבודה קיימות

ל-Sawyer זרוע בעלת 7 דרגות חופש המאפשרת לו גמישות רבה. הוא יכול לשאת כ-4 ק”ג ברדיוס של כ- 1.2 מטרים המקנים לו יכולת תמרון רחבה ולבצע פעולות בדיוק של ±0.1 מ”מ. לקובוט זוג מצלמות בזרוע ובאזור המסך המאפשרות לו ללמוד את הסביבה בה הוא נמצא. הבסיס של הרובוט מאפשר לקבע אותו לעמדת עבודה לשם ביצוע משימות ליד קו הייצור. משסיים את העבודה בעמדה הראשונה אפשר לנייד אותו לעמדה אחרת בקו הייצור ואף לקו ייצור אחר בו הוא יידרש לבצע משימות אחרות. מרגע הגעת רכיבי ה-Sawyer לשערי המפעל אפשר בתוך שעות ספורות להרכיב אותו, לשלב אותו בעמדת עבודה קיימת ולהתחיל את העבודה איתו. כיום ניתן לפגוש את ה-Swayer בקשת רחבה של תחומי תעשייה כגון פלסטיקה, אלקטרוניקה, אוטומציה כללית ובמעבדות.

בטיחות מעל הכול

זרוע הקובוט "מרגישה" את דרכה. במידה ואדם או חפץ עומדים בדרכה של הזרוע, היא תיעצר והקובוט יהבהב או יציג התרעה אחרת. הקובוט בנוי לעבוד בסביבה אנושית ללא צורך בהקמת תשתית מיוחדת המיועדת ליצירת הפרדה בינו לבין העובדים בסביבה. עם זאת, חשוב לבצע ניתוח סיכונים למרחב העבודה בו עובד הקובוט, כמו שמתבצע ביישום של כל ציוד או מכונה ברצפת הייצור.

הטמעה קלה ומהירה

בניגוד לרובוטים הקיימים כיום אשר מחייבים ידע בתכנות, ה-Sawyer לומד מהמפעיל מה עליו לעשות. בתוך 10 דקות של הכשרה ראשונית, יכול המפעיל ללמד את הקובוט לבצע פעולות פשוטות. כיצד? המפעיל לוחץ על כפתור ומזיז את הזרוע כדי ללמד את הקובוט לבצע את המשימה פעם אחת. לחיצה נוספת – והקובוט מתחיל לבצע את מה שהמפעיל שלו לימד אותו פעם אחר פעם! בהכשרה ארוכה יותר, היכולה להמשך עד 3 ימים, יוכל המפעיל ללמד את הקובוט לבצע פעולות מורכבות הכוללות התניות, השהייה, הוספת חומרה ועוד. בניגוד לרובוטים הסטנדרטיים, הנזקקים למספר חודשי הקמה, עם ה-Sawyer אפשר להתחיל לעבוד בתוך שעות ספורות.

יישום מיידי והחזר השקעה מהיר

ה-Sawyer נבנה במטרה לשמש קשת רחבה של יישומים בעולם התעשייתי. שלא כמו במערכים רובוטיים אחרים הטמעתו אינו דורשת הכנה מיוחדת כלשהי בסביבת העבודה והוא מגיע לשערי המפעל שעל גביו היישומים המתאימים שהוכנו מבעוד מועד. מכיוון שמדובר בתצורה פיסית אחת ויחידה אין צורך בקיומו של תהליך הקמה ואפיון ארוכים ומורכבים, עובדה החוסכת בעלות באופן מהפכני בענף. מחירו הנמוך יחסית הופך אותו מתאים גם למפעליי תעשייה בסדר גודל בינוני וקטן, שתהליכי מיכון היו יקרים ומסורבלים מידי בעבורם.

נתונים טכניים

משקל הזרוע 19 ק"ג
דרגות חופש 7
אורך הזרוע 1.260 מטר
כושר העמסה עד 4 ק"ג
יישומים תהליכי מיכון, בדיקת מעגלים חשמליים, טיפול בחומרים, אריזה, העמסה ופריקה, עבודות על קו הייצור ועוד.
דיוק בביצוע חוזר  0.1 מ"מ | 0.5 מעלה
חיישנים מצלמת ראש, מצלמת זרוע, מגוון חיישני עוצמה
בטיחות בעל תקן לעבודה בסביבת בני אדם
רמת אטימות IP – IP54
דרישת חשמל שקע רגיל 220 וולט
מינימום שעות עבודה 35,000 שעות
תוכנה Intera